✍️️ Przed Tobą jedyny poradnik, jakiego potrzebujesz, żeby tworzyć doskonałe content plany!

Ten e-book wyjaśni Ci:
🟠 po co Ci content plan;
🟠 czym różni się content plan od strategii contentowej;
🟠 czego potrzebujesz przed rozpoczęciem planowania treści;
🟠 jak stworzyć content plan przy użyciu Senuto, SEMSTORM, Contadu oraz darmowych narzędzi;
🟠 co powinien zawierać dobry content plan.

Czeka na Ciebie aż 80 stron konkretnych instrukcji, które przeprowadzą Cię przez cały proces planowania treści!

e-book

e-book


☘️ Do kogo skierowany jest e-book?

E-book „Skuteczny content plan krok po kroku” powstał z myślą o:

  • copywriterach,
  • content managerach,
  • marketing managerach,
  • e-commerce managerach,
  • właścicielach i zarządcach e-commerce.

Czy wykorzystujesz potencjał swoich treści?

Z raportu CMI (Content Marketing Institiute) wynika, że aż 73% północnoamerykańskich firm działających w sektorze B2B prowadzi zaplanowaną i udokumentowaną strategię content marketingową, która stanowi fundamentalny element wszystkich działań promocyjnych.

Strategia tworzenia treści powinna być Twoją mapą drogową, która łączy Twoje cele biznesowe z działaniami marketingowymi. Content plan natomiast jest Twoim planem podróży, zgodnym z tą mapą. Zapewne nie raz planowałeś wycieczkę objazdową, prawda? W swoim harmonogramie zwiedzania skrzętnie notowałeś, o której godzinie i w jakim miejscu chcesz się znaleźć, o jakiej porze zrobisz sobie przerwę, jakie atrakcje chcesz zobaczyć.

Podobnie wygląda tworzenie content planu. I jest równie przyjemnie, zwłaszcza gdy później obserwujesz efekty. Przejście od publikacji improwizowanych do planowanych przy użyciu content planu stanowi punkt zwrotny w Twoich działaniach związanych z produkcją i publikacją treści, tak jak wynalezienie maszyny parowej czy przejście z epoki kamienia do epoki brązu.

Autorzy

Marcin Cichocki

Marcin Cichocki – CEO Kuźni Treści

Strateg komunikacji oraz konsultant content marketingowy. Moje teksty trafiały między innymi na łamy: Newsweeka, Wyborczej, Forbesa, Business Insidera, Rzeczpospolitej i portalu Komputer Świat. Współpracowałem z Grupą Interia, PKO Factoring, Sinsayem, Allegro, Tigersami i Rossmannem. Jestem autorem książek „Zawód: copywriter. Zacznij zarabiać na pisaniu” oraz „Copywriting sprzedażowy. Jak zmieniać słowa w pieniądze?”. Dzielę się swoją wiedzą z zakresu content marketingu w Treściwym Podcaście.

Natalia Młynek – Junior Customer Success w Kuźni Treści

Z wykształcenia socjolog i farmaceutka. Pierwsze kroki w kierunku content marketingu poczyniła w 2021 roku, pisząc treści dla branży farmaceutycznej. W Kuźni Treści zajmuje się pozyskiwaniem klientów oraz wsparciem i obsługą bieżących współprac.

Natalia Młynek
Mateusz Piotrowski

Mateusz Piotrowski – Kowal Treści w Kuźni Treści

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, content designer ze specjalizacją w grywalizacji i storytellingu. Organizuje warsztaty creative writing dla dzieci i młodzieży. Podaj mu temat, a opowie Ci historię.

Wojtek Maroszek – Content Specialist w Senuto

Content specialist i copywriter w Senuto, pisze i zarządza treściami w serwisie. Tworzył kampanie content marketingowe dla agencji, start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej przez lata związany z branżą mediów jako dziennikarz i wydawca. Współautor książki z gatunku psychologii biznesu „Ściana”.

Wojtek Maroszek
Małgorzata Januszewska

Małgorzata J. Januszewska – Head of Partner Services & Marketing Analyst w SEMSTORM

Z marketingiem związana naukowo i zawodowo. Wieloletnie doświadczenie w marketingu umocniło ją w przekonaniu, że o efektach przesądza spójność działania we wszystkich kanałach przekazu. Planowanie komunikacji w Internecie opiera na nieustannie rozwijanych kompetencjach. Autorka publikacji naukowych i branżowych z zakresu marketingu i ekonomii kultury.

Paweł Sadowski – Content Specialist w Kuźni Treści

Content Specialist stawiający na nowoczesne rozwiązania w zakresie tworzenia contentu. Od najmłodszych lat preferuje rzemieślnicze podejście do słowa i lubuje się w zagwozdkach językowych. Dba o najwyższą jakość językową contentu wykuwanego w Kuźni Treści. Po godzinach występuje w teatrze muzycznym.

Paweł Sadowski
Ania Paleń

Anna Paleń – Kowalka Treści w Kuźni Treści

Chciała być dziennikarką, ale zakochała się w marketingu. Pozostała jednak pasja do pisania, więc została copywriterką. Doświadczenie zdobywała w wielu agencjach, obecnie współpracuje z Kuźnią Treści i działa z klientami indywidualnymi jako Ania od pisania. Poza pisaniem zajmuje się także prowadzeniem social mediów oraz reklamami na FB.

Alicja Podkalicka – Content Managerka w Kuźni Treści

Alicja zarządza zespołem redaktorów oraz nadzoruje proces tworzenia contentu w Kuźni Treści. Dba o treści od kuchni:
wskazuje błędy, poprawia, uczy i tworzy materiały edukacyjne. Redaktorka z 8-letnim stażem. Poza content marketingiem zajmuje się także literaturą fantastyczną od strony naukowej i hobbystycznej.

Alicja Podkalicka

Pobierz bezpłatny materiał