Wyróżnij swoją markę, uporządkuj jej przekaz i zachwyć nim klientów, dzięki skutecznej strategii

wioletta rokicka

Dzięki strategii zyskujesz:

466%

Większą szansę sukcesu całej firmy

538%

Większą szansę sukcesu działań marketingowych

313%

Większą skuteczność sprzedaży

*Badanie amerykańskich przedsiębiorstw Nathan Ellering 2019 r.

 • W jaki sposób wyróżnić swoją markę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku?
 • Jaki jest realny cel, którego realizacja faktycznie zmieni oblicze Twojego biznesu? Jak go osiągnąć?
 • Kim są naprawdę Twoi odbiorcy i w jaki sposób dotrzeć do ich emocji i zbudować w nich pozytywne doświadczenia?

Bez strategii marketingowej te pytania pozostaną bez odpowiedzi.

katarzyna ciesielska

Nie ograniczamy się do strategii marketingowej

Strategia marketingowa to precyzyjny pomysł na markę, uwzględniający m.in. jej wartości, analizę grupy odbiorców, insighty, metody komunikacji oraz cele, które należy zrealizować, aby wejść na kolejny poziom rozwoju. To także dokument porządkujący i zwiększający efektywność podejmowanych akcji marketingowych.

Taktyka to konkretne kroki i działania, które masz zamiar podjąć, żeby zrealizować strategię (osiągnąć cel).

Osiągnięcie celu za pomocą samej strategii jest niemożliwe, ponieważ do wprowadzenia jej w życie potrzebne są konkretne działania do wykonania, czyli taktyka. Taktyka również nie wystarczy, aby osiągnąć swoje cele biznesowe. Bez strategii taktyka straci sens.

W Agencji Kuźnia wykuwamy strategie połączone z taktyką, które następnie wcielamy w życie!

Po co Twojej marce strategia?

 • Strategia marketingowa pozwala marce komunikować się w sposób spójny, atrakcyjny i przekonujący potencjalnego klienta. Opisuje ona tożsamość i wartości firmy.
 • Strategia marketingowa znacząco ułatwia planowanie i realizację działań marketingowych dzięki oparciu ich na wypracowanych regułach, wzorcach i metodach.
 • Strategia marketingowa minimalizuje zbędne i nieprzynoszące efektów działania marketingowe, ograniczając przepalanie budżetu marketingowego i zwiększając efektywność kampanii reklamowych.

Strategia marketingowa nie jest wyłącznie domeną dużych firm. Tworzymy strategie również dla małych i średnich przedsiębiorstw dysponujących mniejszymi budżetami marketingowymi.

marcin cichocki

Ta usługa jest dla Ciebie, jeśli chcesz…

 • persona poznać i zrozumieć buyer personę Znasz swoich klientów? Wspólnie ustalmy, kim tak naprawdę są, czego oczekują, jakie mają problemy i jakie komunikaty na nich działają.
 • ThumbsUp skutecznie się komunikować Jakim językiem Twoja marka powinna się komunikować z klientami, żeby skutecznie do nich docierać? Odkryjmy to!
 • UsersThree docierać do klientów z laserową precyzją Z pewnością masz obcykane UVP, USP, analizę SWOT czy cele działań marketingowych. A jak nie masz, to dawaj do nas!
 • ThermometerHot podkręcić efekty marketingu na maksa W jakich kanałach publikować, jakie komunikaty tworzyć? Jak często i jak łączyć kanały, żeby się przy tym nie narobić? Dowiedzmy się, co najlepiej zadziała u Ciebie.
 • Cat wykreować lovebrand Nie sprzedajesz produktu, sprzedajesz historie, doświadczenia i emocje. To za nie klienci pokochają Twoją markę. Stwórzmy je razem!
 • Sparkle wyróżnić się na konkurencyjnym rynku Przemyślana strategia pozwoli Twojej marce wyróżnić się na tłocznym rynku. „Najwyższa jakość” i „dedykowane rozwiązania” to mowa-trawa. Wykujmy prawdziwe wartości bazujące na konsumenckim insightcie, dzięki którym zostawisz konkurencję w tyle i zdobędziesz serca oraz umysły konsumentów. ”

Jak wykuwamy skuteczne strategie marketingowe?

warsztat strategiczny komunikacji marki wzór

Zaczynamy od poznania Ciebie, Twojej organizacji i marki

Pracę nad strategią marketingową rozpoczynamy od warsztatu online, dzięki któremu poznajemy Twoją ofertę, obecną sytuację biznesową i marketingową. Wstępnie określamy również specyfikę rynku, wyzwania i cele marketingowe, sprzedażowe i biznesowe.

Na początkowych etapach realizacji projektu spotkamy się nie raz i nie dwa, ponieważ dobra komunikacja i ścisła współpraca między nami a Twoją firmą są niezbędne do wykucia solidnej i skutecznej strategii.

Analizujemy, analizujemy, analizujemy i… wyciągamy wnioski

Gdy zbierzemy wszystkie potrzebne informacje, przystąpimy do ich analizy. Na tym etapie dokładnie przeanalizujemy:

 • sytuację biznesową,
 • grupy docelowe,
 • konkurencję i specyfikę rynku,
 • szanse, zagrożenia, możliwości i wyzwania marketingu.

Rodzaj oraz zakres analiz dopasowujemy do wielkości, potrzeb, celów i specyfiki Twojej firmy.

strategia marketingowa
warsztat strategiczny komunikacji marki wzór

Wykuwamy Twoją strategię

Na tym etapie zabieramy się do wykuwania wniosków, rekomendacji i narzędzi marketingowych, na których oprzemy strategię Twojej marki.

Twoje cele biznesowe tłumaczymy na język marketingowy, tworząc UVP (unikalną propozycję wartości), dobierając właściwe KPI czy określając cele marketingowe wedle metody SMART.

Tworzymy profile konsumenckie, definiując profil idealnych grup klientów, sposoby komunikacji z nimi, ich motywatory, obiekcje, potrzeby i punkty styku z marką. Tworzymy mapę podróży Twojego klienta.

Weryfikujemy działania komunikacyjne i marketingowe Twojej ścisłej konkurencji, szukając szans, zagrożeń i możliwych nisz komunikacyjnych oraz marketingowych.

Wybrane elementy Twojej strategii marketingowej:

 • analiza grupy docelowej, stworzenie buyer persony i consumer insight,
 • wypracowanie USP, UVP oraz RTB marki,
 • analiza konkurencji i SWOT,
 • opracowanie Tone of Voice,
 • audyt contentu i komunikacji,
 • strategia komunikacji,
 • opis celów komunikacji i metod analizy efektów.

Projektujemy kanały dotarcia i lejki marketingowe

Ostatnim etapem pracy nad strategią marketingową Twojej marki jest zaprojektowanie kanałów dotarcia, sposobów i zasad komunikacji oraz stworzenie skutecznych lejków marketingowych. Lejki marketingowe pozwolą generować zapytania od nowych klientów i skutecznie pozycjonować Twoją markę na rynku.

Gotową strategię przekuwamy w taktyki, dzięki którym zyskasz konkretny plan działania.

warsztat strategiczny komunikacji marki wzór
warsztaty brandingowe

K(re)ujemy skuteczne i oryginalne marki

Przemyślana, spójna i efektywna strategia marketingowa i contentowa to drzwi do wyróżnienia się na tle konkurencji, budowania lojalności klientów i wzmocnienia pozycji Twojej firmy na rynku. Efekt? Większa sprzedaż!

Zaufali nam poważni gracze

 1. GetResponse
 2. xtb Online trading
 3. Oponeo
 4. ISS
 5. Interia
 6. Caparol
 7. dako
 8. busines insider
 1. Rossmann
 2. Vision Express
 3. iTaxi
 4. Isprzęt
 5. Carsmile
 6. intermarche
 7. gaminate
 8. allegro

Zobacz, jak ładnie o nas mówią

 1. Kowale rozgrzewają paleniska do czerwoności i szczerbią młoty, aby zapewnić portalom należącym do Interii nieprzerwane dostawy doskonałego i jakościowego contentu. Polecam Kuźnię wszystkim, którzy poszukują rzetelnego wykonawcy treści. 🙂
  Interia Barbara Machalska-Cyran Kierownik Serwisu Deccoria
 2. TERMINOWOŚĆ, RESPONSYWNOŚĆ ORAZ FACHOWOŚĆ – te trzy cechy wyróżniają Kuźnię, z którą cenimy sobie współpracę. Stały kontakt z zespołem Kuźni, badanie i dostosowywanie się do potrzeb klienta oraz dostarczanie materiałów na wysokim poziomie – nic więcej nie trzeba dodawać. Kuźnio! Robisz to dobrze! 😊
  GetResponse Paula Szulc Markerting Manager w GetResponse
 3. Współpracę z firmą Kuźnia podjęliśmy we wrześniu 2018 roku. W jej ramach systematycznie zlecamy tworzenie specjalistycznych treści technicznych. Polecamy usługi Kuźni każdemu, kto potrzebuje merytorycznych i wartościowych treści. Zamawiając w tej firmie teksty, zawsze można liczyć na najwyższą jakość realizacji.
  Promotrafic Michał Smajek Dyrektor zarządzający w PromoTraffic Sp. z o.o.
 4. Agencja Kuźnia to solidna firma. Teksty są pisane zawsze na czas i zawsze zgodnie z wytycznymi i preferencjami moich klientów. Regularnie zgłaszam się do Kuźni Treści po fachowe teksty dla branż technicznych i ani razu się nie zawiodłem na jakości pracy copywriterów z Kuźni. Jeżeli szukasz copywritera, który udźwignie cięższy merytorycznie temat, to spokojnie mogę polecić Ci Kuźnię.
  Semgence Paweł Gontarek Zgred.pl / semgence.pl
 5. Teksty zredagowane przez copywriterów z Kuźni nie wymagają żadnych poprawek. Są oni profesjonalny na każdym etapie współpracy, a współpraca z nimi to czysta przyjemność. Tym samym zdecydowanie polecamy usługi Kuźni Treści i rekomendujemy ich jako sprawdzonego partnera biznesowego.

   

  Robojet Łukasz Bojanowski RoboJet
 6. Agencję Kuźnię odkryliśmy niedawno i to był strzał w dziesiątkę. Kowale wiedzą, jak napisać świetny tekst i dostarczają go na czas, a poza tym chętnie doradzą, co można zrobić lepiej. Pełny profesjonalizm!
  Aleppo Tomasz Piwnicki Prezes zarządu ALEPPO SP. Z O.O.
 7. Kuźnię polecił nam jeden z naszych partnerów biznesowych. Nie zawiedliśmy się. Szybka realizacja i świetny, zgodny z zasadami współczesnego marketingu content sprawiają, że regularnie zamawiamy kolejne teksty. Polecamy Kuźnię każdemu, kto chce we właściwy sposób zadbać o publikowany content.
  Witbee Łukasz Piątek Founder, Marketing Intelligence Director WitBee
 8. Z Agencją Kuźnią współpracujemy już od półtora roku. Tworzą dla nas różnego rodzaju treści – od technicznych po prawnicze. Świetnie odnajdują się w specjalistycznych tematach. Teksty są „w punkt” – merytorycznie, językowo i terminowo. Polecamy!
  RekinyBiznesu Marcin Gajewski Współwłaściciel, dyrektor ds. strategii i rozwoju RekinySukcesu.pl
 9. Obsługa bloga realizowana przez Kuźnię przyniosła nam znaczący wzrost widoczności w wynikach wyszukiwania, co bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie liczby leadów oraz liczby konwersji. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Kowalami i serdecznie rekomendujemy Kuźnię jako rzetelną agencję contentową.

   
  Zoya Paweł Jozajtis Prezes Zarządu ZOYA GROUP SP. Z O.O.
 10. Kuźnia realizuje dla nas treści na WWW i robi to dobrze! Świetnie odnajdują się w temacie nowych technologii i czują nasz styl komunikacji. Cieszymy się, że mamy tak solidnego partnera w zakresie contentu. Polecamy!
  Cwatch Dorota Łyskawińska Art Director w WearTech Solutions sp. z o. o.
 11. Inwestycja w usługi copywriterskie w Agencji Kuźni była najlepszą inwestycją drugiego kwartału 2021 w mojej firmie. Procentowo dała zarobić nawet więcej niż inwestycje w kryptowaluty. Dzięki wprowadzonym zmianom dotarło do mnie jaki potencjał ma dobrze napisana treść strony sprzedażowej. Polecam każdemu!
  Localhost Przemek Jóźwiakowski właściciel Localhost Group Sp. z o.o.
 12. Kuźnia regularnie tworzy dla nas artykuły blogowe o tematyce instalacji fotowoltaicznych dla biznesu i klientów indywidualnych. Współpraca jest płynna i owocna: teksty są poprawne językowo i merytorycznie, zawsze dostarczane na czas. Cieszymy się, że mogliśmy znaleźć tak godnego polecenia partnera 🙂
  Astraenergy Paweł Kądziela Prezes zarządu
 13. Początkowo nie byliśmy pewni, czy zewnętrzna agencja zrozumie nasz sposób komunikacji z klientami, co niestety zdarzało się przy wcześniejszych współpracach. Szybko jednak się okazało, że nasze obawy były niepotrzebne! Contentowcy z Kuźni wręcz intuicyjnie dopasowali się do naszego stylu. Od tamtej pory dostarczają nam regularnie coraz więcej tekstów.
  InStream Filip Duszczak CEO w InStream Group
 14. Współpraca z Agencją Kuźnią to najlepsze, co może spotkać marketera. Wiele razy polecałem ich usługi swoim klientom i nigdy nie usłyszałem od nich negatywnej opinii. Z pewnością copywriterska luka w moich działaniach, została zapełniona aż po same brzegi.
  Przereklamowana Marcel Kowalkowski marcelkowalkowski.pl
 15. Z Kuźnią współpracuję od niedawna, głównie przy pomocy do treści, które wykorzystuję w kampaniach sprzedażowych, makietach tekstów do rozbudowywania pod większe projekty i bardzo sobie cenię ich profesjonalizm. Kontakt ze wszystkimi jest super i przede wszystkim terminowość przekonała mnie do korzystania z ich doświadczenia.
  Marta idczak Marta Idczak martaidczak.com
 16. Kuźnia wspomaga naszą spółkę w tworzeniu wysokiej jakości tekstów o tematyce technicznej. Dzięki zaangażowaniu w przygotowanie wszystkich materiałów udało się nam nawiązać stałą współpracę. Doceniamy jakość, zaangażowanie oraz terminowość wykonywanych prac.
  DMI Mikołaj Lehman GMI Group Sp. z o.o.
 17. Z przyjemnością informujemy, że teksty przygotowane przez Kuźnię stoją na bardzo wysokim poziomie. Zamówiliśmy teksty typowo specjalistyczne, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Copywriter ku miłemu zaskoczeniu poruszył zagadnienia mocno zaawansowane i techniczne, wymagające dużej wiedzy branżowej.  
  Hauer Mateusz Hauer Hauerpower studio
 18. Miałem problem, żeby znaleźć osobę, która sprosta moim indywidualnym wymaganiom dotyczących specjalistycznych treści. Problem skończył się, gdy odezwałem się do Kuźni. Usłyszałem „nie ma problemu” i po paru dniach faktycznie okazało się, że tworzenie treści to dla nich żaden problem. Jestem bardzo zadowolony z efektów pracy!
  RingKing Paweł Marchel CEO RingKing
 19. Współpraca z Kuźnią trwa i rozwija się w najlepsze. Jesteśmy w pełni zadowoleni ze świadczonych usług i serdecznie polecamy Agencję Kuźnię jako rzetelnego partnera biznesowego.
  itee Michał Gryz Itee.pl Sp. z o.o.
 20. Kuźnia stworzyła dla firmy Master Leasing profesjonalny content marketing związany z dziedziną finansów i leasingu. Podczas wykonywania swojego zadania wykazali się dużym profesjonalizmem przejawiającym się w sprawnym, miłym i rzeczowym kontakcie, terminowością oraz wysokim poziomem jakości swojej pracy.
  Maximus Finance Norbert Dąbrowski Maximus Finance Sp. z o.o. Sp. k.
 21. Agencja interaktywna Gold Deer Studio ma przyjemność zarekomendować usługi Agencji Kuźni. W Kuźni wykuto nam świetną treść. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalnych efektów pracy oraz z jakości współpracy. Podczas tworzenia tekstów agencja wykazała się dużą samodzielnością, fachową wiedzą i pełnym profesjonalizmem.
  Gold Deer Studio Sylwester Walczak Gold Deer Studio

Już czas ułożyć swój marketing

Rozwijaj biznes szybciej dzięki przemyślanym działaniom marketingowym.

Świetny marketing zaczyna się od znalezienia właściwych specjalistów.

Wiesz, co i jak możemy dla Ciebie zrobić. Teraz Twój ruch.

content marketing

  Jaką strategię możemy dla Ciebie wykuć?