Szukasz pomysłu na nieszablonowe przedstawienie oferty? Chcesz tworzyć materiały edukacyjne w ciekawej formie? Zależy Ci na tym, by wyróżnić się z tłumu i stawiasz na rozwiązania, o których jeszcze nawet nie myśli Twoja konkurencja? Sprawdź, w jaki sposób animacje komputerowe pozwolą rozwinąć się Twojej marce!

Chcesz skutecznie przyciągnąć uwagę klientów? Postaw na animowane treści!
+48 739 984 196 / kontakt@agencjakuznia.pl

Jak możesz wykorzystać animacje 2D i animacje 3D w strategii marketingowej firmy?

Jak wykorzystać animacje w strategii marketingowej?

Planując strategię marketingową firmy, korzystasz z różnych ścieżek dotarcia do potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić skuteczną promocję marki bez szeroko zakrojonych działań w sieci. Pamiętaj, że firmowa strona internetowa, merytoryczne wpisy na blogu, artykuły sponsorowane, a nawet reklamy w Google i mediach społecznościowych – zarówno te tekstowe, jak i graficzne – to jeszcze nie wszystkie narzędzia, po które możesz sięgnąć, aby zyskać przewagę konkurencyjną nad innymi firmami z Twojej branży.

Chociaż animacja może Ci się w pierwszej chwili kojarzyć z produkcjami Disneya, to jednak nie do przecenienia jest także jej rola we współczesnym świecie marketingu. Przekonaj się, jakie możliwości dają nowoczesne narzędzia do tworzenia animacji.

Wykorzystując animacje, stworzysz m.in.:

  • reklamy produktów oraz usług;
  • filmy instruktażowe;
  • content na firmową witrynę;
  • spoty, które możesz wyświetlać np. w mediach społecznościowych.

Powierzając stworzenie filmu w ręce profesjonalisty, nie musisz zagłębiać się w zaawansowane aspekty techniczne produkcji. Oferujemy naszym klientom możliwość tworzenia wszelkich animacji, także trójwymiarowych.

Filmy animowane dla Twojej firmy – postaw na animowany content i zobacz, co dzięki niemu zyskasz!

Co zyskasz, stawiając na animowany content?

Jeśli chcesz stworzyć wciągającą historię, która trafi do każdego użytkownika i na długo zapadnie w jego pamięci, to postaw na profesjonalne animacje komputerowe. Wykorzystaj możliwości dostępne w świecie reklamy i podkreśl wyjątkowość każdego projektu, który tworzysz.

Włączając animowany content do strategii marketingowej:

  • w prosty sposób przekażesz dowolny, nawet najbardziej skomplikowany komunikat;
  • zwiększysz zyski – animowane video to skuteczny sposób na promowanie produktów i usług w sieci;
  • dzięki ruchomemu obrazowi Twoja marka łatwiej zapadnie w pamięć potencjalnym klientom;
  • sprawisz, że wzrośnie rozpoznawalność Twojej firmy.

Dzięki animacjom wzbogacisz firmowy marketing o narzędzie umożliwiające dotarcie z ciekawymi historiami do nowych klientów. Chcesz w nieszablonowy sposób pokazać zasadę działania Twoich produktów? Nie musisz namawiać pracowników, aby stanęli przed kamerą. Wystarczy, że wykorzystasz potencjał grafiki 3D – takie produkcje rewelacyjnie sprawdzą się nawet w przypadku branży technicznej!

A może animowana grafika na stronę? Wykonamy ją dla Ciebie!
+48 739 984 196 / kontakt@agencjakuznia.pl

Profesjonalny montaż i obróbka to nie wszystko – tworzenie animacji komputerowych krok po kroku

Stworzenie profesjonalnego materiału filmowego wymaga ogromnego nakładu pracy. Kluczową rolę odgrywa oczywiście pomysł przełożony na scenariusz. To jednak dopiero początek. Proces tworzenia animacji zawiera także wykreowanie storyboardu (scenariusz naszkicowany klatka po klatce), arkusza modelu oraz arkusza produkcyjnego. Końcowy etap to animacja oraz uzupełnienie filmu o elementy dźwiękowe i podkład muzyczny.

Szczegółowy brief do animacji – dlaczego jest tak istotny?

Im więcej informacji podasz nam w briefie, tym lepiej będziemy mogli dopasować końcowy produkt do Twoich oczekiwań. Poprosimy Cię, abyś odpowiedział na krótkie pytania związane m.in. z wyborem typu animacji (czy ma to być animacja 2D, czy 3D), jej rodzajem, celem, jaki ma osiągnąć (np. edukacyjny, sprzedażowy) oraz czasem trwania.

Masz konkretny pomysł na film? W Twojej głowie zrodził się już szczegółowy scenariusz? To świetnie – podziel się nim z nami, wypełniając brief. Jeśli nie masz pomysłu, zdaj się na naszą kreatywność i wyobraźnię – stworzymy dla Ciebie wyjątkowy pomysł na animację i przekujemy go w solidny scenariusz. Finalna prezentacja Cię zaskoczy!

W briefie znajdziesz także pytania dotyczące specyfiki branży, w której działasz, słabych i mocnych stron produktów oraz Twojej grupy docelowej. Dokładny opis Buyer Persony umożliwi przygotowanie materiału dopasowanego do profilu konkretnego odbiorcy. Możesz wskazać również miejsce publikacji filmu (np. własna strona internetowa lub media społecznościowe).

Ile kosztuje stworzenie animacji?

Ile kosztuje stworzenie animacji?

Dokładna wycena możliwa jest dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami konkretnego projektu. Szacunkowy koszt stworzenia animacji wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Skąd bierze się taki rozstrzał cenowy?

Po pierwsze, na ostateczny koszt animacji komputerowej wpływa to, na jaki typ się zdecydujesz – 2D czy 3D. Po drugie, pamiętaj, że im dłuższa animacja, tym jej koszt wzrasta – za animację trwającą 3 minuty zapłacisz więcej, niż za jednominutową. Po trzecie, przy wycenie istotny jest także czas przeznaczony na realizację. Zlecenia ASAP-owe są dodatkowo płatne.

To, ile finalnie zapłacisz za animację, zależy także od tego, czy przekażesz nam jakieś materiały, czy realizacja całego projektu – np. łącznie z nagraniem lektorskim i podkładem muzycznym – będzie po naszej stronie.

Wybierz doświadczonych twórców animacji!

Chcesz podążać za najnowszymi trendami? Zgłoś się do profesjonalnych twórców animacji! Wykorzystaj potencjał, jaki oferuje współczesny świat reklamy. Stworzymy dla Ciebie animowane spoty reklamowe i filmy instruktażowe. Przekonaj się, jak rozwinie się Twój biznes, gdy wysublimowane bodźce wizualne wkradną się do wyobraźni Twoich potencjalnych klientów i sprawią, że zwiążą się oni z Twoją marką na dłużej!

Wyróżnij się na tle innych dzięki animowanym reklamom. Zgłoś się do nas już dziś!
+48 739 984 196 / kontakt@agencjakuznia.pl

FAQ

Jak zrobić własną animację?

Do stworzenia własnych animacji niezbędny będzie nie tylko ciekawy pomysł. Konieczna jest także znajomość programów do produkcji spotów animowanych.

W czym tworzyć animacje?

Animację możesz stworzyć w darmowych lub płatnych programach graficznych, takich jak np. Synfig (bezpłatne oprogramowanie, dzięki któremu przeprowadzisz obróbkę animowanej grafiki 2D) albo Blender (jego znajomość przyda się, jeśli planujesz tworzyć animowane spoty reklamowe 3D). Możesz też sięgnąć po któryś z programów z pakietu Adobe.

Do czego można wykorzystać animację 2D?

Dzięki animacji 2D stworzysz m.in. atrakcyjne wizualnie filmy instruktażowe – zarówno dla pracowników, jak i dla klientów.

Animacja 3D dla firmy – gdzie się sprawdzi?

Animacje 3D to świetny sposób na promowanie produktów oraz usług – wreszcie zaczniesz przeciągać klientów na swoją stronę mocy!

Animacje wideo – czy każda firma może je włączyć do strategii marketingowej?

Oczywiście, że tak! Dla nas nie ma tematów niemożliwych do realizacji!