Chcesz osiągnąć sukces w biznesie? No pewnie, każdy chce! Zależy Ci na tym, aby wygrać z konkurencją wyścig o uwagę i zaangażowanie klienta? Z pewnością! Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom współczesnego odbiorcy, dla którego ogromne znaczenie ma konstrukcja przekazu. Odkryj potęgę, jaką jest video marketing i przekonaj się, że jest to format, obok którego nie można przejść obojętnie!

co to video marketing
Zamów content wideo Wciąż masz szansę prześcignąć konkurencję!

Co jest video marketing?

Video marketing to forma komunikacji, którą możesz włączyć do strategii biznesowej, niezależnie od tego, czy zajmujesz się handlem, czy działasz w branży usługowej. To Twoja szansa na:

 • promowanie działalności, 
 • zdobywanie nowych leadów,
 • kształtowanie wizerunku marki,
 • zacieśnianie więzi z klientami. 

Sektor reklamowy nie stoi w miejscu, on nieustannie się rozwija. Pojawiają się nowe trendy, a  jednym z nich jest właśnie marketing video. Co sprawia, że reklama video w sieci to inwestycja o wysokiej stopie zwrotu?

Sposoby dotarcia do odbiorców, które były chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców jeszcze kilkanaście lat temu, przestają być skuteczne. Tradycyjne kanały komunikacji, takie jak reklamy w prasie czy telewizji ustępują miejsca komunikacji cyfrowej. Między innymi za sprawą tego, że współczesny konsument coraz więcej czasu spędza w sieci. Jednak nie tylko.

Klucz do sukcesu tkwi także w kreowaniu spersonalizowanego przekazu reklamowego, a także w możliwości precyzyjnego mierzenia efektów. Analityka internetowa dostarczy Ci kompletnych informacji na temat skuteczności podejmowanych działań. Poznaj różne formaty video marketingu i przekonaj się, jak możesz je wykorzystać do rozwoju własnego biznesu.

Zamów unikalny content video! Stworzymy dla Ciebie nieszablonowe filmy promocyjne, wciągające poradniki, angażujące odbiorcę spoty o Twojej firmie i wiele innych!

mity o video marketingu

Obalamy mity o video marketingu

Przekaz video kojarzy Ci się wyłącznie z filmikami zamieszczanymi przez użytkowników serwisu YouTube? Uważasz, że formaty video w żaden sposób nie wpisują się w Twoją strategię komunikacji z klientami? Martwisz się o wysokie koszty produkcji filmów? Najwyższa pora, aby raz na zawsze rozprawić się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi marketingu video.

Mit 1: video = YouTube

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów. Prawdziwy wrzód na wizerunku video marketingu. Owszem, obok tej platformy nie można przejść obojętnie, jednak miej na uwadze, że nie jest to jedyny kanał dystrybucji treści video.

Prezentacje produktów, filmiki instruktażowe, poradniki w formie video (i wiele innych formatów) możesz zamieszczać nie tylko w konkurencyjnych serwisach jak np. Vimeo, lecz także jako element wzbogacający ofertę na Twojej stronie internetowej czy atrakcyjny dodatek do newslettera wysyłanego klientom.

Nie zapominaj o mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, LinkedIn – wykorzystaj praktyki najlepszych marketerów i poszerz zasięg swojego contentu video.

Mit 2: marketing Video przyciąga jedynie młodych

Bzdura. Niezależnie od tego, do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć, content video będzie skutecznym narzędziem marketingowym. Oczywiście, pod warunkiem, że stworzeniem materiałów video zajmą się profesjonaliści dysponujący konkretną wiedzą i odpowiednimi umiejętnościami. 

 • Prowadzisz sklep z artykułami sportowymi? Stwórz serię filmików i w atrakcyjny sposób zaprezentuj produkty z oferty.
 • Masz firmę remontową? Pomyśl o poradnikach video, w których zdradzisz kilka remontowych trików.
 • Działasz w branży hotelarskiej? Nakręć wciągający spot i pokaż potencjalnym klientom, jakie udogodnienia czekają na nich w Twoim obiekcie.

Video marketing to szansa na pozyskanie klientów w różnym wieku, o rozmaitych zainteresowaniach. Teraz takie działanie jest w zasięgu Twojej ręki!

Mit 3: Produkcja spotów reklamowych to duży wydatek

Po pierwsze, nie aż tak duży, jak może Ci się wydawać (choć oczywiście ostateczna wycena stworzenia spotów reklamowych czy innych formatów video zależy od wielu czynników). Po drugie, potraktuj video marketing jak inwestycję, która przyniesie Ci realne korzyści. Należą do nich m.in. poszerzenie bazy potencjalnych klientów, rozwój firmy, wzrost konwersji, większe zaangażowanie odbiorców i mocniejsze przywiązanie do marki.

Co więcej, potencjał drzemiący w marketingu video docenisz w pełni, jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że każda reklama, każdy film instruktażowy czy prezentacja produktu mogą generować zyski jeszcze długo po tym, nim po raz pierwszy zamieścisz je w sieci.

Poznaj korzyści, jakie zapewni Ci video marketing

Atrakcyjna forma przekazu, liczne kanały dystrybucji stworzonych treści video, możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców – to zaledwie kilka argumentów przemawiających na korzyść tej formy komunikacji.

Atrakcyjna forma przekazu

Rozbudowana strategia content marketingu powinna uwzględniać zarówno wysokiej jakości treści na strony www, skuteczne opisy produktów, jak i kampanie reklamowe w mediach społecznościowych. Użytkownicy są jednak coraz bardziej wymagający i samo słowo pisane przestaje wystarczać. Zastanawiasz się jak urozmaicić content o formaty przykuwające uwagę potencjalnego klienta i skłaniające go do określonych zachowań? Postaw na marketing video!

Co sprawia, że treści video są atrakcyjne dla odbiorców? Duże znaczenie ma przystępna forma. Obraz i dźwięk doskonale uzupełniają tradycyjny content. To skuteczny sposób na dotarcie do tych odbiorców produktów i usług, których nie udało się pozyskać przy pomocą innych kanałów.

Liczne kanały dystrybucji treści video

Pomyśl o tym, ile możesz zyskać dzięki uniwersalności video marketingu. Jeden spot wykorzystasz w wielu miejscach. Możesz zamieścić go zarówno na firmowej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. Treści video są zatem świetnym sposobem na evergreen content!

Prowadzisz kanał na Youtube? Świetnie! Wiesz zatem doskonale, że użytkownicy chętnie sięgają nie tylko po najnowsze publikacje, lecz równie często czerpią informacje z filmów opublikowanych nawet kilka lat temu. Video marketing to inwestycja, która będzie Ci przynosić zyski nie tylko tu i teraz, ale również w dłuższej perspektywie czasu.

Czekaj. Nie masz jeszcze YouTuba? Nie wiesz, jak ogarnąć kanał video firmy? Sprawdź rozwiązanie, jakim jest agencja YouTube!

Samonapędzająca się spirala poleceń

Profesjonalnie przygotowany spot reklamowy czy inny format zaliczany do video marketingu ma za zadanie przykuć uwagę odbiorcy i zaciekawić atrakcyjnym przekazem. A wiesz, co zrobi internauta, gdy uzna, że to, co przed chwilą zobaczył, jest interesujące? Puści linka dalej w sieć i udostępni w mediach społecznościowych. W ten sposób dotrzesz do jeszcze większej grupy osób, które mogą stać się Twoimi klientami.

video marketing korzyści

Dlaczego warto rozszerzyć strategię komunikacji o video marketing?

Bo video marketing jest skuteczny. Tylko tyle i aż tyle! A jego skuteczność możesz obserwować na wielu płaszczyznach. Inwestując w marketing video:

 • dotrzesz do nowych klientów,
 • zacieśnisz relacje z obecnymi odbiorcami Twoich produktów i usług,
 • wzbogacisz content na stronie internetowej,
 • zwiększysz konwersję,
 • zadbasz o ekspercki wizerunek marki,
 • zwiększysz rozpoznawalność firmy w sieci,
 • zdobędziesz przewagę nad konkurencją.

O czym powinieneś pamiętać, tworząc content video?

Profesjonalne treści video to Twoja przepustka do uzyskania przewagi nad konkurencją. Stworzenie skutecznej strategii komunikacji z potencjalnymi odbiorcami, opartej na różnorodnych formatach video, wymaga znajomości rynku, odpowiedniego doświadczenia, sporej dawki kreatywności, jeszcze większej porcji wiedzy i oczywiście umiejętności kreowania atrakcyjnego przekazu.

To wszystko znajdziesz w Kuźni Treści! 👉 K(re)ujemy nie tylko skuteczne teksty, lecz również zadbamy o to, aby wzbogacić Twój content o formaty video!

O sukcesie (bądź totalnej klapie) dowolnego formatu video może przesądzić wiele czynników. Liczy się zarówno niesztampowy pomysł (jeśli pokażesz odbiorcy coś, co już widział, z pewnością nie wzbudzisz jego zainteresowania), dopracowany scenariusz reklamy czy filmu, profesjonalne wykonanie, jak i  zapewnienie optymalnych kanałów dystrybucji.

Pamiętaj, że oprócz ciekawej formy liczy się także prostota przekazu. Film, reklama czy spot o dowolnej tematyce musi być dostosowany do konkretnej grupy docelowej. W inny sposób formułowane będą treści skierowane do młodzieży niż przekaz kierowany do klienta biznesowego.

video marketing kuźnia treści

Chcesz mieć content video, że mucha nie siada? Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc!

Jeśli w biznesie działasz nie od dziś, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że content contentowi równy nie jest. To jakość przekazu decyduje o tym, czy strategia komunikacji okaże się skuteczna i czy uda Ci się zrealizować wyznaczone cele. Zaufaj profesjonalistom!

Wiemy, jak zaciekawić odbiorcę i stworzyć nieszablonowy content wideo. Wykreujemy dla Ciebie spot, wciągający poradnik czy atrakcyjny film przybliżający potencjalnemu klientowi działalność Twojej firmy.